SK Sokol Opočnice

Z našeho BLOGU

Děti a opočnický fotbal

V naší přípravě věnujeme samozřejmě pozornost i těm nejmenším. Vždyť to jsou ti, kteří jednou budou reprezentovat Opočnici v kategorii muži. Fotbal má v naší vesnici dlouhou tradici a většina chlapců alespoň načas vyzkouší kopanou. Těm, kteří se rozhodnou zapojit se do soutěžení, je umožněno navštěvovat trénink 3x týdně, kde se pod vedením zkušených trenérů učí základním technikám a fotbalovým dovednostem. Jednou týdně se koná zápas proti ostatním týmům z okresu. V něm si mohou děti v praxi ověřit své dovednosti, které se naučily na trénincích. Náš klub je otevřen všem chlapcům a dívkám bez rozdílu věku. Nezáleží ani na předchozích zkušenostech s fotbalem a ani na tom, jak ovládají tento sport. Cílem je radost ze hry a z pohybu, což je hlavní důvod, proč se zde scházíme a proč hrajeme.